CH. Mona Prácheňka

 Nony

*15.1.2008

chovná fena

  

CH. Mona Prácheňka, alias "Nony", je zakladatelkou chovu v CHS Lulu Panenka.
Narodila se 15.1.2008 v CHS Prácheňka u Strakonic a byla to moje srdeční záležitost od první chvíle, co jsme se spatřily. Malé chlupaté klubíčko, které ke mně okamžitě přiběhlo, hrála si, chodila pořád za mnou, mazlila se se mnou, a domů jsem ji měla celou cestu v náruči také já - navzdory tomu, že jsme tam byli celá rodina :-) 

Nony je hodná, poslušná, ale hravá fenka, která si je vědoma své pozice ve smečce. Nemá důvěru k cizím lidem, ne že by se jich snad bála, ale nechce se kamarádit a zůstává stát stranou. Je hodně upovídaná, nejradši je celý den na balkóně (pokud počasí dovolí, samozřejmě) a komentuje dění v ulici :-)

Nebýt Nony, nebyla bych dneska tam, kde jsem, neznala bych lidi, které znám, a nedělala bych to, co dělám. Díky Nony jsem postupně poznala chovatele maltézáčků v ČR, ale i ve světě. Někteří se stali dobrými přáteli, ale bohužel jen na krátkou chvíli, což už tak asi v chovatelství chodí. Jiní se ale stali přáteli stálými, čehož si moc vážím. Díky Nony a pomoci jiných chovatelů jsem se nakonec rozhodla zkusit psí výstavy - svět mně do té doby zcela neznámý, o kterém jsem si jako laik myslela, že je férový a že se v něm jedná opravdu jen o psy. S Nony jsme měli úspěchy, navzdory tomu, že jsem byla začátečník, a tak mi třebá úprava srsti dělala problémy, našli se tací, kteří mi pomohli, a tak se Nony dočkala různých titulů - začali jsme vystavovat, když jí bylo necelých 15 měsíců, a během necelého roku jsme dosáhli titulu Šampiona ČR, Klubového šampiona, čekatele šampiona Polska, Německa a Interšampiona. S tím jsem se spokojila a v létě roku 2010 jsem Nony přestala vystavovat a rozhodla se, že zkusíme štěňátka.

Zamilovala jsem se do "Denise" -  pejska dovezeného do ČR z USA (v majetku Boženky Novákové, CHS Wedding Day). S Nony, Denýskem a Boženkou jsme absolvovali pár společných výstav, a pak už i bez Nony jsem jezdila s Denisem a Boženkou sama, jen pro to potěšení. Denis je v mých očích bezkonkurenční pes, nejen že je krásný postavou, zdravý, ale hlavně je neuvěřitelně živý, veselý, takový ďábel s jiskrami v očích. Netoužila jsem po štěňátkách za každou cenu, ale po Denýskovi jsem si štěňátko přála moc - o to raději jsem byla, když Boženka souhlasila a Denýska mi ke krytí poskytla, ačkoliv si jej jinak "chrání" pro svůj chov. Přála jsem si fenku, a tak Nonynce 21.12.2010  nadělil Ježíšek dva kluky - Antonia a Albuse. 

 

 Best Kennel Web Design Moonbarks
© 2013 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele